פרקט לריצוף

פרקט לריצוף
פרקט מיוחס לסוג של ריצוף שנוצר על ידי לקיחת לוחות קטנים מאוד של עץ וסידורם בדפוסים שונים, חוזרים. בצורה כזו מתקבל דפוס גדול יותר המשתרע על פני כל הרצפה ויוצר רצפה הרמונית.

פרקט מיוחס לסוג של ריצוף שנוצר על ידי לקיחת לוחות קטנים מאוד של עץ וסידורם בדפוסים שונים, חוזרים. בצורה כזו מתקבל דפוס גדול יותר המשתרע על פני כל הרצפה ויוצר רצפה הרמונית, כל זאת בתנאי שהעץ גושני, אך היום המעצבים הקלו על קהל הלקוחות הן במחיר והן בלוחות הזמנים של ביצוע העבודה ויצרו פרקט סינטטי מאוד דומה בטקסטורה לעץ טבעי אך עם תכונות עמידות גבוהות יותר מעץ טבעי, עם חיפוי נגד שחיקה גבוהה.

פתרונות פרקטים

הפתרון הזה יעיל מאוד הן למשרדים והן לבתים פרטיים והוא מעניק את אותה חמימות של עץ טבעי עם עמידות גבוהה מאוד לשטחים בעלי שחיקה גבוהה.

הפרקט מורכב על רשת של נייר, בד, או פלסטיק, ותפור עם מתכת דקה או שלד פלסטיק, והגימור מגיע עם שפע של עיצובים דקורטיביים. הפרקטים מטופלים עם חומר אוטם עמיד מאוד המתבצע בשיטה תעשייתית.

ריצוף דקורטיבי

ריצוף פרקט הוא אחד האפשרויות הכי אלגנטיות לריצוף דקורטיבי זמין. יש לו את היופי האישי הייחודי של חומרי העץ הטבעי עם עיצוב אמנותי. וזו הסיבה להנחת רצפות אלה בחדרי ישיבות, במשרדים, בחדרי מגורים, חדרי אוכל, וחדרי אירוח. לעומת זאת יש לנקוט במשנה זהירות בהתקנת סוג זה של פרקט במטבחים ואמבטיות וכלל לא מומלץ להתקין סוג זה של ריצוף באזורים בהם יש סיכוי למגע עם מים. הפרקטים מועדים להתרחבות והתנפחות בשל תנאי לחות גבוהה. אגב זה נכון גם לגבי פרקט עץ גושני. מים יגרמו לעיוות ולעובש.

הערה: שימו לב לדפוס על הפרקט יש להקפיד להתקין את הפרקטים בהתאם לדפוס עליהם, לכל סוג פרקט יש כיוון של התקנה, ויש לשים לב לכיוון זה.

הפרקטים משתלבים אחד בשני עם חריץ המצוי לאורכם ויש לשים לב להצמידם אחד לשני בלחץ בכדי למנוע רווחים ביניהם, בנוסף ניתן להתקין מתחת לפרקט שכבת ספוג גמישה שתיצור גמישות של הפרקט כך שתוך כדי הליכה על הפרקט נקבל תחושה של אלסטיות וגמישות ולא של משטח קשה וקשוח.

תקציר כתבה
פרקט לריצוף
שם הכתבה
פרקט לריצוף
תקציר
פרקט מיוחס לסוג של ריצוף שנוצר על ידי לקיחת לוחות קטנים מאוד של עץ וסידורם בדפוסים שונים, חוזרים. בצורה כזו מתקבל דפוס גדול יותר המשתרע על פני כל הרצפה ויוצר רצפה הרמונית.
מחבר
שם המוציא לאור
דקור טפט
לוגו מוציא לאור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *